WARSZTAT MECHANICZNY

Witamy w Warsztacie Mechanicznym PPU KALMET który mieści się w Brzozie – 13 km od Bydgoszczy.
Zakład nasz funkcjonuje od 1980 roku. Na początku działalności produkowaliśmy narzędzia np. nożyce do blachy i drutu, szczypce elektrotechniczne, podnośniki samochodowe. Obecnie wykonujemy więcej usług dla klientów firmowych i indywidualnych.
Nasz zakład dysponuje wykwalifikowaną kadrą pracowniczą
spawacz – ślusarz – tokarz – frezer - monter
Świadczymy usługi w zakresie wykonywania konstrukcji i usług ślusarskich takich jak:
spawanie, toczenie frezowanie, dłutowanie, wiercenie, cięcie i gięcie rur i blach a także realizowania indywidualnych pomysłów.

Co wykonujemy?

Piec MAC na olej przepracowany – zużyty i zwykły opałowy.
Na wzór prototypu z Holandii w 1996 roku rozpoczęliśmy pierwsi w kraju produkcję
tego niezwykle ekonomicznego i niezawodnego pieca.

Regały, stoły, szafy:
Wykonujemy solidne stalowe regały, oryginalne i funkcjonalne do pomieszczeń zamkniętych, regały do magazynów, garaży, regały dla gastronomi, regały dla klientów indywidualnych.
Ramy, rampy, podesty, stojaki, zawieszki, podnośniki, wózki paletowe.
Każde realizowane przez nas zlecenie jest dokładnie dopasowane do potrzeb Klienta.

Ogrodzenia:
Firma oferuje Państwu wykonanie w całości ogrodzenia. Oferujemy kompleksowe wykonania elementów stalowych po prace elektryczne i ślusarskie.
Każde realizowane przez nas zlecenie jest dokładnie dopasowane do potrzeb Klienta. Oferując nasze fachowe doradztwo wspólnie z klientem omawiamy szczegóły projektu, ustalamy model ogrodzenia oraz dokonujemy wyceny. Takie podejście gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.

Bramy:
W naszej ofercie znajdują się funkcjonalne oraz komfortowe bramy wjazdowe przesuwne, oraz garażowe. Ich atutami jest solidna oraz wytrzymała konstrukcja, a także atrakcyjny wygląd. Z pewnością nadadzą one niepowtarzalnego charakteru każdej posesji.

Nasze bramy wjazdowe doskonale wkomponowują się aranżację zabudowy przestrzennej. W zależności od potrzeb naszych klientów, wymiary bram dostosowujemy do indywidualnych wytycznych.

Pozostałe:
na rynek lokalny i krajowy.
konstrukcje stalowe, usługi ślusarskie, usługi spawalnicze,

Dla zagranicznych firm. Do Holandii i Niemiec wysyłamy boksy dla koni oraz wyposażenie stajni, świdry do ziemi, elementy ogrodzeń, konstrukcje stalowe różne , stojaki do papieru, dozowniki, mieszalniki itp. Dla firmy duńskiej przez wiele lat produkowaliśmy elementy linii do obróbki skórek futerkowych ( kalandry, suszarki ).

Na zamówienie wykonujemy maszyny specjalne do obróbki drewna, np. łuparki hydrauliczne, oflisarki, wielopiły, dwupiły taśmowe, linie produkcyjne do produkcji kolb paszowych, dozowniki, przenośniki itp.

Co nas wyróżnia?

Wyróżnia nas zapał, energia oraz szacunek do wykonywanego rzemiosła,
-wieloletnia tradycja,
-wiedza i doświadczenie zdobyte w dziedzinie obróbki metali, obróbki mechanicznej, wykonywanie dokładnych, połączeń na konstrukcjach stalowych,
-stosowanie i używanie w procesie tworzenia wysokiej jakości materiałów,
-współpraca z firmami, które wyróżniają się z pośród wielu tysięcy długoletnim doświadczeniem.
-realizowanie indywidualnych projektów, pomysłów klienta - JESTEŚMY DLA WAS.

Co oferujemy?

Oferujemy rzetelną, rzemieślniczą pracę na bardzo wysokim poziomie, doświadczenie zdobywane przez ponad 35 lat naszej działalności, gwarancję rzemieślnika na wykonane produkty i usługi. Zapewniamy wysoką jakość, dokładność, trwałość i wiedzę.