Menu Zamknij

TOP 6 najlepszych promienników ciepła

Promiennik ciepła

Nadchodząca zima może być ciężka. Nie dość, że możliwe są silne mrozy, to jeszcze istnieje realne ryzyko niedostatku gazu. W takiej sytuacji niektóre gospodarstwa domowe mogą zostać postawione w nieciekawej sytuacji. Właśnie dlatego warto zainteresować się promiennikami ciepła zasilanymi prądem.

YATO YT-99532

Gustowny i niewielki promiennik ciepła, który nadaje się do pomieszczeń o powierzchni od 12 do 18 m2, a dzięki certyfikatowi ochrony IP65 może być stosowany również na zewnątrz.

Złota lampa halogenowa nagrzewa się bardzo szybko, a moc 2000 W pozwala osiągnąć wysokie temperatury. Zaletą promiennika ciepła YATO YT-99532 jest dwustopniowy poziom regulacji mocy, a także pilot do zdalnego sterowania. Jest to jeden z najtańszych produktów na rynku.

ACTIVEJET APH-2070S

Znacznie droższy, ale wyjątkowo elegancki i funkcjonalny promiennik ciepła, który będzie doskonałą ozdobą pomieszczenia. Wyglądem przypomina lampę w industrialnym stylu, a jego moc sięgająca maksymalnie 2100 W regulowana jest w trzech stopniach.

Promień grzewczy wynosi aż 2 metry, a średnica zależna jest od wysokości, na jakiej zostanie ustawiony. Promiennik ciepła ACTIVEJET APH-2070S może być stosowany również na balkonie lub tarasie.

WARMATCHER DPH3000 Diana

Jest to wybór doskonały dla osób poszukujących promiennika o dużej mocy i szybkim działaniu. Większość promienników ciepła ogrzewa powietrze, a Diana tworzy fale podczerwieni wpływające bezpośrednio na ciało człowieka, dzięki czemu od razu można poczuć ich działanie.

WARMATCHER DPH3000 Diana może poszczycić się mocą aż 2960 W i trzema poziomami kontroli. Dodatkowo posiada wygodny pilot z wbudowanym magnesem, umożliwiającym umieszczenie go na dowolnej metalowej powierzchni (na przykład na lodówce). Dodatkowym udogodnieniem jest opcja czujnika ruchu, dzięki której promiennik ciepła uruchamia się, gdy ktoś znajdzie się w jego pobliżu. Wszystkie te udogodnienia mają jednak swoją cenę. Diana kosztuje około 2000 zł.

Trotec TIH 300 S

Promiennik ciepła stosujący podczerwień, z którego zadowoleni będą szczególnie właściciele fotowoltaiki, ponieważ zużywa duże ilości prądu.

Trotec TIH 300 S może zostać powieszony na ścianie i pełnić również funkcje ozdobne, przy czym nie rzuca się w oczy. Panele tego typu warto stosować sporadycznie, aby dogrzać mieszkanie w kryzysowych sytuacjach.

Solamagic S2 Premium+ 2500BT IP65

Interesujący wybór, który można zastosować w pomieszczeniu, a także na zewnątrz. Promiennik ciepła został wzbogacony o technologię Ultra No-Glare, która zwiększa wydajność cieplną, a jednocześnie znacząco redukuje emisję światła. Dodatkową zaletą promiennika Solamagic S2 Premium+ jest możliwość połączenia urządzenia ze smartfonem.

ComfortSun Smart

Znakomity promiennik ciepła sterowany za pomocą prostej w obsłudze aplikacji na smartfonie. Urządzenie jest wyjątkowo wytrzymałe i efektywne. Oferuje moc rzędu 2800 W, a aż 90% pobranej energii zostaje przemienione w ciepło. Promiennik został wzbogacony w statyw o regulowanej wysokości.